Posted on

چگونه به صورت آنلاین کفش مناسب بخریم؟

آیا شما عاشق کفش هستید اما از خرید فیزیکی آن بیزار هستید؟ خرید آنلاین کفش ممکن است انتخاب خوبی برای شما باشد. گاهی اوقات سخت است که کفش را بدون امتحان کردن آن خریداری کنید، اما این مراحل هفت‌گانه خرید آنلاین کفش همراه با عکس، حتماً به شما کمک خواهد کرد.

۱) مطمئن باشید که اندازه دقیق پایتان را می‌دانید

از آنجا که شما قبل از خرید نمی‌توانید کفش را امتحان کنید، مهم است که اندازه دقیق پا را بدانید. کافی است نگاهی به اندازه کفشی که در حال حاضر اندازه شما است بیندازید. شما همچنین باید از هرگونه مشکلات پا یا شرایط پای خودتان مانند کف پای صاف و غیره، آگاه باشید.

اگر می‌خواهید خیلی دقیق اندازه پای خود را به‌دست آورید، یک دستگاه اندازه‌گیر پای Brannock را آنلاین بخرید. این ابزاری است که فروشگاه‌ها برای اندازه‌گیری طول و عرض پای شما استفاده می‌کنند. خرید این دستگاه به شما اطمینان می‌دهد که شما در حال خرید اندازه درست هستید.

قدم اول خرید کفش به صورت آنلاین

۲) نوع کفش موردنظر خود را تعیین کنید

آیا به دنبال کفش راحتی، سبکی خاص یا ترکیبی از هر دو هستید؟ اینها ملاحظات مهمی هستند که قبل از اینکه تصمیم بگیرید کفشی را بخرید، باید در نظر داشته باشید. تعیین نوع کفش همچنین به شما در انتخاب کلمات مناسب برای جستجو کمک می‌کند.

خرید کفش در سبکی خاص به صورت آنلاین، کمی سخت است زیرا شما نمی‌توانید ببینید که کفش چگونه در واقع به شما می‌آیند یا نه. خرید کفش راحتی به صورت آنلاین به طور کلی ساده‌تر است.

قدم دوم خرید کفش به صورت آنلاین

۳) کفشی را که دنبالش هستید را در گوگل، آمازون و یا در موتور جستجو / وب‌سایت فروشگاهی موردعلاقه خود وارد کنید

به عنوان مثال، اگر شما به دنبال کفش پاشنه بلند هستید، “پاشنه بلند” را در قسمت جستجو هر سرویسی که استفاده می‌کنید وارد کنید. همچنین ممکن است بخواهید اندازه را در عبارت جستجوی خود اضافه کنید، اما بسیاری از وب‌سایت‌ها به شما امکان می‌دهند که یک اندازه را انتخاب کنید. اگر شما کفش یک شرکت (برند) خاص را مدنظر دارید، نام شرکت (برند) را به عبارت جستجو اضافه کنید.

قدم سوم خرید کفش به صورت آنلاین

۴) هنگامی‌که یک کفش را که برای شما جذاب است را پیدا کردید، نام دقیق کفش را پیدا کنید و نظرات مشتریان را بخوانید

نقد و بررسی مشتریان بسیار مفید خواهد بود و شما چیزی را که حتی لزوماً هنگام خرید سنتی کفش دریافت نمی‌کنید را خواهید یافت. آمازون ممکن است در پیدا کردن این بررسی مفید باشد، حتی اگر قصد خرید کفش از آمازون نداشته باشید. اگر شرایط خاصی در پایتان دارید (مانند صافی کف پا)، مطمئن شوید که نقد و بررسی که مشکلات شما با کفش مورد نظر را که ذکر کرده را مدنظر قرار دهید.

اندازه مناسب برای کفش را تعیین کنید. اندازه‌گیری در همه شرکت‌ها یکنواخت نیست، بنابراین شما نیاز به پیدا کردن اندازه مناسب برای شرکت خاص موردنظرتان را دارید. بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین دارای نمودار هستند، اما خواندن نقد و بررسی مشتریان نیز به پیدا کردن اندازه مناسب کمک خواهد کرد.

قدم چهارم خرید کفش به صورت آنلاین

۵) مقایسه قیمت کفش مورد نظر در وب‌سایت‌های مختلف

برخی از فروشگاه‌های آنلاین، حراج دارند یا قیمت پایین‌تری را ارائه می‌دهند. قبل از تصمیم نهایی خود در مورد خرید، زمان معینی را به جستجوی قیمت کفش در وب‌سایت‌های مختلف صرف کنید.

وب‌سایت‌هایی نیز وجود دارند که به شما در این روند کمک می‌کنند. برای پیدا کردن این وب‌سایت‌ها، واژه “مقایسه قیمت کفش” را در موتور جستجوی موردعلاقه خود جستجو کنید. هنگام خرید کفش از سایت‌هایی مانند eBay یا Craigslist اجتناب کنید زیرا احتمالاً کفش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند یا مشکلاتی دارند.

قدم پنجم خرید کفش به صورت آنلاین

۶) اگر در رابطه با کفش مشکلی دارید، با شرکت موردنظر تماس بگیرید یا به آنها ایمیل بفرستید

مثلاً اگر کف پاهایتان صاف است، از شرکت بپرسید که چگونه کفش موردنظر می‌تواند از شرایط شما پشتیبانی کند. مراقب هر شرکتی که از پاسخ دادن به سؤالات شما اجتناب می‌کند یا نگرانی شما را نادیده می‌گیرد باشید. هنگام خرید کفش به‌صورت آنلاین، شما به شرکتی نیاز که در مورد نگرانی شما پاسخگو باشد.

قدم ششم خرید کفش به صورت آنلاین

۷) هنگامی‌که از انتخاب کفش خود مطمئن شدید، کفش را خریداری کنید

قبل از ورود اطلاعات کارت اعتباری، اطمینان حاصل کنید که هر سرویسی که استفاده می‌کنید، ایمن و مطمئن است. اگر در مورد وب‌سایت مطمئن نیستید، می‌توانید از خدماتی مانند PayPal نیز استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که سرویس دریافتی، شامل بازگشت کالا می‌شود. شانس زیادی وجود دارد که کفش دقیقاً همان‌طور که انتظار می‌رود مناسب نباشد. مهم نیست چقدر به خرید فکر کرده‌اید، شما هرگز تا زمانی که کفش را امتحان نکرده‌اید، نمی‌دانید کفش مناسب است یا خیر.

قدم هفتم خرید کفش به صورت آنلاین

منبع: wikihow.com – مترجم: محمد احمدیان

لطفا به اشتراک بگذارید:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *