Posted on

الگوی کفش دخترانه نوزاد مری جین + آموزش دوخت

الگوی کفش دخترانه نوزاد مری جین به همراه آموزش دوخت اون رو توی این نوشتار خواهید دید. دوختن این کفش با پیروی از این روش خیلی لذت بخش خواهد بود و نتیجه اون شما رو شگفت زده خواهد کرد.

الگوی کفش دخترانه نوزاد مری جین

اولین باری که من این جفت کفش کوچیک نوزاد رو دوختم، نمی‌تونستم اون رو از ذهن خودم خارج کنم و حتی تمام شب درباره اون خواب می‌دیدم. اون‌ها خیلی بامزه هستند. البته باید این رو هم بگم که این جفت کفش، خیلی کوچیک هستند و دوختن اون‌ها می‌تونه کمی مشکل باشه.

وقتی کفش رو روی پسر کوچیک ۱۵ ماهه خودم امتحان کردم، پسرم هم عاشقشون شد و دیگه نمی‌خواست اون‌ها رو از پاهاش در بیارم. پسره احمق! فکر کنم نیاز دارم یک جفت کفش کوچیک برای پسرم هم بدوزم.

الگوی کفش دخترانه نوزاد مری جین

فکر کنم این جفت کفش، کاملا برای هر لباس کوچیکی لازمه. من از یک الگوی کفش موجود برای دوختن اون استفاده کردم ولی اون رو ویرایش و تنظیم کردم و نسخه خودم رو ایجاد کردم که الان خدمت شما ارائه خواهم داد. می‌خواهید یک جفت برای عزیز کوچیک خودتون بدوزید؟

چیزهایی که برای این الگوی کفش دخترانه نیاز دارید:

  • دو پارچه مطابق با هم (کمی از هر دو تا)
  • پارچه واسط تودوزی خیلی سبک وزن
  • پارچه نایلونی به هم چسب
  • تکه‌های الگوی کفش دخترانه نوزاد مری جین: ۰ تا ۶ ماه۶ تا ۱۲ ماه
    (برای دانلود هر کدوم، روی متن اون کلیک کنید)

آموزش دوخت الگوی کفش دخترانه نوزاد مری جین:

از الگویی که برای دانلود گذاشتم استفاده کنید و تکه‌های اون رو ببرید.

شما باید دو تکه U شکل و ۲ تکه زیره از پارچه اصلی و دو تکه U شکل و ۲ تکه زیره از پارچه دوم خودتون برش بزنید. همچنین، دو تکه U شکل و ۲ تکه زیره از پارچه تودوزی خودتون برش دهید. همچنین دو تکه بند از پارچه اصلی و آستر برش داده شود.

اولین کاری که باید انجام بدید اینه که پارچه آستر رو پشت پارچه اصلی همه تکه‌ها اتو کنید.

سپس، ما باید بند رو بسازیم. یک تکه کوچک از پارچه نایلونی به هم چسب رو روی یک انتهای بند (نزدیک لبه) قرار دهید:

الگوی کفش دخترانه نوزاد مری جین

پارچه نایلونی به هم چسب رو در جای خودش بدوزید. سپس بند رو تا کنید، طوری که طرف راستشون همدیگه رو لمس کنند و انتهای کوچک نزدیک پارچه نایلونی به هم چسب رو به پایین بدوزید و در ادامه طرف بلند رو هم به پایین بدوزید:

الگوی کفش دخترانه نوزاد مری جین

بند رو از طرف راست بیرون بکشید (من به شما میگم که این سخت‌ترین قسمت دوختن این کفش هست چون خیلی کوچیکه و سخته که بیرون بکشید!) و اون رو به خوبی فشار بدید و تخت کنید. برای هر دو تا بند، این کار رو انجام بدید.

در مورد شکل‌های U، یکی از هر کدوم از پارچه ها رو بگیرید و اونها رو از طرف راست روی هم قرار بدید. بند رو اینطوری روی شکل U قرار بدید:

الگوی کفش دخترانه نوزاد مری جین

قسمت داخلی اطراف شکل U رو بدوزید.

حالا، پارچه رو از طرف راست بیرون بکشید و اون رو به نرمی فشار بدید و تخت کنید (شما مجبورید کمی با پارچه بجنگید تا همه اون به نرمی بخوابه). شما در ادامه باید بند رو چسبیده کنید. کاملا فراموش کنید که بند رو بدوزید روی این یکی. باید برگردید و این کار رو انجام بدید.

الگوی کفش دخترانه نوزاد مری جین

حالا، داخل شکل U رو دوخت بالا بزنید.

بعد، اطراف راست رو روی هم به پشت کفش بکشید و بدوزید:

الگوی کفش دخترانه نوزاد مری جین

زیره‌ها رو به قسمت نزدیک لبه بدوزید در نتیجه پارچه اصلی در بالا نمایش داده میشه و پارچه مطابق اون در پایین (با آستر اتو شده بین آنها). این فقط زیره‌ها رو در حالی که روی اون‌ها کار می‌کنید، کنار هم نگه میداره.

الگوی کفش دخترانه نوزاد مری جین

حالا، قسمت بالای کفش رو بگیرید (تکه U رو) و اون رو با اطراف راست روی هم به زیره سنجاق کنید:

الگوی کفش دخترانه نوزاد مری جین

تمام راه اطراف کفش رو بدوزید. مراقب باشید که سنجاق‌های رو به بیرون، تیز هستند! من همیشه در این حالت خودم رو زخمی می‌کنم. همیشه. شاید شما خوش شانس‌تر باشید.

حالا، همه چیز رو از راست بیرون بکشید. تنها چیزی که باقی مونده اینه که قسمت دوم پارچه نایلونی به هم چسب رو درجای خودش در بیرون بدوزید.

قابل تحسینه، آره؟

الگوی کفش دخترانه نوزاد مری جین

منبع: crazylittleprojects.com  – مترجم: محمد احمدیان

الگوی کفش دخترانه نوزاد مری جین و آموزش دوخت اون رو در این نوشتار دیدید. امیدوارم خوشتون اومده باشه و بتونید به کمک این آموزش اون رو بدوزید. هر گونه نظری دارید رو در بخش نظرات بفرستید. موفق باشید!

لطفا به اشتراک بگذارید:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *