Posted on

الگوی کیف موبایل ساده و آموزش دوخت

الگوی کیف موبایل ساده موضوع پروژه ماست. این یک پروژه دوخت آسان و لذت بخشه. این الگوی کیف رو حتما بدوزید چون خیلی آسان و سریع هستش و یک هدیه جالب هم میتونه باشه. این یک پروژه در سطح مبتدی هست و میتونه مناسب هر کسی حتی کودکان باشه.

تجربه ثابت کرده که کاربران دنبال آموزش‌های سریع، ساده و آسان هستند. برای همین من در فکر پروژه‌های ساده هستم. پروژه امروز شاید کمتر از بیست دقیقه طول بکشه. خیلی سریع و آسان! این پروژه، که یک الگوی کیف موبایل ساده است:

الگوی کیف موبایل ساده

این فقط یک جیب کوچک برای موبایل شماست و من فقط یک گیره بهش اضافه کردم که باهاش میشه اون رو به کیف دستی، دسته کلید یا هر چیزی که برای شما مفیده، آویزون کرد. فقط موبایل خودتون رو درون جیبش قرار خواهید داد:

الگوی کیف موبایل ساده

الگوی کیف موبایل ساده

تجهیزات مورد نیاز الگوی کیف موبایل ساده:

  • قلاب (هر نوع قلاب جاکلیدی مناسب است)
  • مقدار کمی پارچه
  • مقدار کمی پارچه پرزدار

دستورالعمل الگوی کیف موبایل ساده:

من این الگو رو برای گوشی آیفون ۵ اس اندازه گرفتم. اگر گوشی دیگری دارید نگران نباشید چون شما می‌تونید اندازه رو مناسب موبایل خودتون تنظیم کنید.

شما باید پارچه خودتون رو به اندازه دو برابرعرض گوشی به اضافه ۲ تا ۳ اینچ در این مورد (اگر از همین مورد پیروی میکنید) برش بدهید. بنابراین چون عرض گوشی من ۲٫۵ اینچ هستش، من پارچه رو به عرض ۸-۹ اینچ برش دادم.

من طول پارچه خودم رو در اندازه ۱۴ اینچ برش دادم و مقدار اضافه رو قبل از شروع دوختن قطع کردم. طول گوشی موبایل خودتون رو اندازه بگیرید، اندازه اون رو دو برابر کنید به اضافه دو اینچ دیگه.

حالا من یک تکه پارچه دارم که تقریبا ۹ در ۱۴ اینچ هست. یک تکه از پارچه پرزدار رو (هم اندازه با پارچه اصلی) برش دهید و اون رو به پشت پارچه اصلی اتو کنید. (به شما خواهم گفت که قرار هست حجم و کوسن به پروژه اضافه بشه.) اگر چرخ خیاطی شما با حجم زیاد مشکل داره، از یک آستردوز سبک‌تر استفاده کنید.

پارچه خودتون رو به صورت طولی تا کنید (به طوری که ۴٫۵ اینچ در ۱۴ اینچ شود) و از یکی از طرف‌های کوتاه و به پایین طرف بلند بدوزید.

الگوی کیف موبایل ساده

پارچه را کاملا پشت و رو کرده و سپس اتو کنید.

الگوی کیف موبایل ساده

حالا گوشی خودتون رو دست بگیرید. کیف را از بالا تا کنید و آزمایش کنید که چقدر جا می خواد تا کیف شما اندازه تلفن شما بشه. طول اضافی رو که دیگه لازم ندارید برش بزنید.

کیف رو از لبه ای که دوخته نشده (به طرف داخل) تا کنید.

الگوی کیف موبایل ساده

این لبه رو بدوزید تا بسته بشه.

حالا، همین لبه رو که چند لحظه پیش دوختید رو به بالا ، به مقداری که می‌خواهید اندازه موبایل شما باشه ، تا کنید و هر دو طرف رو به بالا بدوزید. تلفن شما الان باید بتونه به داخل کیف سر بخوره:

الگوی کیف موبایل ساده

حالا برای ساختن یک بند، یک تکه پارچه به طول ۴ اینچ و عرض ۲ اینچ برش دهید. پارچه را از وسط تا کنید طوری که سمت راست آن روی هم قرار بگیره و این طرف طولانی را رو به بالا بدوزید. طرف راست رو به بیرون چرخانده و اتو کنید. دوباره پارچه رو از وسط تا کنید، سپس قلاب خودتون رو حلقه کنید و سپس پارچه آماده شده این مرحله رو در پشت کیف موبایل بدوزید:

الگوی کیف موبایل ساده

منبع: crazylittleprojects.com  – مترجم: محمد احمدیان

الگوی کیف موبایل ساده و شیوه دوخت، خدمت شما ارائه شد. باور می‌کنید با چنین روش ساده‌ای صاحب یک کیف بسیار زیبا و کاربردی خواهید شد؟ آموزش این هفته همین بود. امیدوارم استفاده کنید و خوشتون بیاد.

لطفا به اشتراک بگذارید:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *