Posted on

با کفش اسپرت بیشتر آشنا شوید؛ گذشته و امروز

کفش اسپرت یک نام برای کفش طراحی شده برای فعالیت‌های ورزشی و فیزیکی است و سبک و ساخت آن با کفش‌های رسمی متفاوت است. کفش اسپرت در ابتدا تنها هنگام ورزش استفاده می‌شد، اگرچه امروزه آنها به عنوان کفش‌های غیررسمی پوشیده می‌شوند. کفش‌های اسپرت اغلب بسیار راحت بوده و معمولا دارای لایه‌گذاری زیاد هستند.

کفش اسپرت نایک مدل ایر جردن
کفش اسپرت نایک مدل ایر جردن

کفش اسپرت (sport shoes)، بسته به محل استفاده و نوع واقعی کفش، همچنین با نام‌هایی نظیر trainers (انگلیسی بریتانیایی)، sandshoes (انگلیسی استرالیایی) و running shoes یا runners (انگلیسی کانادایی، انگلیسی استرالیایی)، sneakers (انگلیسی آمریکایی، انگلیسی استرالیایی)، kicks (انگلیسی آمریکایی)، takkies (انگلیسی آفریقای جنوبی)، athletic shoes (کفش ورزشی)، gym shoes (کفش باشگاه)، tennis shoes (کفش تنیس)، tennies و sneaks نیز ذکر شده است.

کفش اسپرت کلاسیک آبی رنگ آل استارز کانورس
کفش اسپرت کلاسیک آبی رنگ آل استارز کانورس

کفش‌های اسپرت از انواع مواد انعطاف پذیر ساخته می‌شوند؛ از جمله آنها، زیره کفش ساخته شده از لاستیک و رویه کفش ساخته شده با چرم (طبیعی و مصنوعی) یا بوم (نوعی پارچه ساخته شده از کنف، کتان، پنبه یا الیاف مشابه) را می‌توان نام برد. کفش‌های اسپرت تقریبا بدون صدا هستند؛ کسی که کفش اسپرت پوشیده می‌تواند دزدکی روی یک شخص دیگر حرکت کند!

کفش اسپرت اسیکس مدل GEL-Kayano (اندازه 38)
کفش اسپرت اسیکس مدل GEL-Kayano (اندازه ۳۸). بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر با این کفش‌ها دویده شده است!

کفش‌های اسپرت در اصل برای استفاده ورزشی بودند، اما امروزه آن‌ها به عنوان کفش‌های غیررسمی نیز استفاده می‌شوند. این کفش‌ها همین حالا هم برای انواع مختلف ورزش‌ها کاربرد دارند و استفاده می شوند. آنها به علت تطبیق‌پذیری و راحتی خود، در مدارس و توسط دانش‌آموزان به صورت گسترده پوشیده می‌شوند. جنسیت هم چندان مهم نیست؛ امروزه هم آقایان و هم بانوان از این کفش‌ها استفاده می‌کنند.

کفش اسپرت (فوتبالی) نایک مدل Totoal 90 Shift GF
کفش اسپرت (فوتبالی) نایک مدل Totoal 90 Shift GF

منبع: wikipedia.org – مترجم: محمد احمدیان

با کفش اسپرت بیشتر آشنا شوید؛ گذشته و امروز، مقاله کوتاهی بود که تا اندازه‌ای تاریخچه این مدل و انواع آن را و همچنین توضیحات مفیدی در رابطه با کفش اسپرت در اختیار شما قرار داد. امیدوارم برای شما مفید بوده باشه. خوشحال میشم اگر نظرات، پیشنهادات و انتقادات خودتون رو در مورد این مطلب در قسمت نظرات که در پایین این نوشته وجود داره با من در میان بگذارید. با تشکر

لطفا به اشتراک بگذارید:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *