Posted on

چرم مصنوعی چیست و از چه چیزی ساخته می‌شود؟

چرم مصنوعی جایی استفاده می‌شود که خواص یا ظاهر چرم واقعی مورد نیاز است، اما استفاده از چرم واقعی ممکن نیست، زیرا چرم واقعی بیش از حد گران، نامناسب و یا به دلیل گرایش اخلاقی، غیرقابل قبول است.

ملکه پائولا - شاهزاده بلژیک
ملکه پائولا، شاهزاده بلژیک، با کلاه ساخته شده از چرم مصنوعی.

در مقایسه با چرم واقعی، چرم مصنوعی بسیار ارزانتر است. از جمله زمینه‌هایی که چرم مصنوعی در آن به طور گسترده استفاده می‌شود، رویه‌دوزی (ساختن روکش) و صنعت مد و پوشاک (کفش ، کیف و غیره) است.

چرم مصنوعی برای صندلی‌های قطار استفاده می‌شود.

چرم مصنوعی از چه چیزی ساخته می‌شود؟

در تولید انواع مختلف چرم مصنوعی معمولا دو جزء وجود دارد: ۱) یک نوع پارچه ۲) نوعی پلاستیکی (مانند PVC). این در حالی است که برای تولید چرم واقعی از پوست حیوانات استفاده می‌شود.

مراحل ساخت چرم مصنوعی ترکیبی PU: الف) پارچه پنبه ب) انعقاد (روند مرطوب) بر روی پارچه با پلی اورتان معطر در DMF ج) انتقال پوشش د) پایان با فرمول‌سازی پلی اورتان حلال.

چالش‌های چرم مصنوعی کدامند؟

چالش چرم مصنوعی متفاوت است: هنگامی که پوشاک تولید شده از چرم مصنوعی دیگر استفاده نمی‌شوند، دور انداخته خواهند شد. بسیاری از پلاستیک‌ها زمان زیادی طول می‌کشد تا در طبیعت تجزیه شوند.

به همین ترتیب، قسمت پلاستیکی ممکن است به دریا برسد؛ جایی که حیواناتی مانند پرندگان و ماهی، آن را می‌خورند. مواد شیمیایی مورد استفاده برای تولید چرم مصنوعی، سمی هستند و می‌توانند به آلودگی منجر شوند.

نتیجه گیری در مورد چرم مصنوعی

چرم مصنوعی ماده‌ای است که به عنوان جایگزینی برای چرم واقعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ممکن است به نظر برسد که چرم مصنوعی برای محیط زیست بهتر است، زیرا لازم نیست حیوانات برای تولید آن کشته شوند.

منبع: wikipedia.org – مترجم: محمد احمدیان

لطفا به اشتراک بگذارید:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *